Spelschema
alla foto från ISL -  Mine Kasapoglu och Mike Lewis

Gå direkt till finalmatchen - klick

Match 1
Fredag 16 oktober 16-18.00
lördag 17 oktober 20.00-22.00
Energy Standard, Cali Condors, LA Current, NY Breakers
Sändningstider i TV:
Fredag 16-18 på Dplay 
Lördag 20-22 Eurosport 2 och Dplay
Gå till resultat och kommentarer av match nr 1 - klick

Match 2
Söndag 18 oktober 18.00-20.00
Måndag 19 oktober 16.00-18.00
London Roar, DC Trident, Aqua Centurions, Iron
Sändningstider i TV: D-play LIVE söndag 18-20 och måndag 16-18 (finns också på Eurosport)
Gå till resultat och kommentarer av match nr 2 - klick

Match 3
Lördag 24 oktober 12.00-14.00
Söndag 25 oktober 17.00-19.00
Aqua Centurions, Tokyo Frog Kings, LA Current, Toronto Titans
Matchen sänds i Eurosport och på D-play
Gå till resultat och kommentarer av match nr 3 - klick

Match 4
Måndag 26 oktober 15.00-17.00
Tisdag 27 oktober 15.00-17.00
DC Trident, Iron, Cali Condors, NY Breakers
Matchen sänds i Eurosport 1 och på D-play
Gå till resultat och kommentarer av match nr 4 - klick

Match 5 (ändrade tider)
Fredag 30 oktober 15.00-17.00
Lördag 31oktober 12.00-14.00
London Roar, DC Trident, LA Current, Tokyo Frog Kings
Matchen sänds INTE på svensk TV.  
Gå till resultat och kommentarer av match nr 5 - klick

Match 6 (ändrade tider)
Söndag 1 november 18.00-20.00
Mån 2 november 16.00-18.00
Energy Standard, Aqua Centurions, NY Breakers, Toronto Titans
Matchen sänds i Eurosport och på D-play (dock med engelsk kommentator)
Gå till resultat och kommentarer av match nr 6 - klick

Match 7 (ändrade tider)
Torsdag 5 november 10.00-12.00
Fredag 6 november 10.00-12.00
Energy Standard,
 DC Trident, Toronto Titans, Iron
Matchen sänds i Eurosport och på D-play (Kommentator Bosse Hultén tillsammans med Thomas Jansson)
Gå till resultat och kommentarer av match nr 7 - klick

Match 8 (ändrade tider)
Torsdag 5 november 16.00-1800
Fredag 6 november 16.00-1800
London Roar, Tokyo Frog Kings, Cali Condors,NY Breakers
Matchen sänds i Eurosport och på D-play   (Kommentator Bosse Hultén tillsammans med Thomas Jansson)
Gå till resultat och kommentarer av match nr 8 - klick

Match 9 (ändrade tider)
Måndag 9 november kl. 10.00-12.00
Tisdag 10 november kl. 10.00-12.00
Energy Standard, Iron, Tokyo Frog Kings, Toronto Titans
Matchen sänds i Eurosport och på D-play
Gå till resultat och kommentarer av match nr 9 - klick

Match 10 (ändrade tider)
Måndag 9 november kl. 16.00-18.00
Tisdag 10 november kl. 16.00-18.00
London Roar, Cali Condors, LA Current, Aqua Centurions
Matchen sänds i Eurosport och på D-play    
Gå till resultat och kommentarer av match nr 10 - klick

Match 11 Semifinal 1

Tävlingsdagar Lördagen den 14 november och söndagen den 15 november
Sändningstider: 12.00-14.00
Deltagande lag
Energy Standard
NY Breakers
Tokyo Frog Kings
London Roar
Gå till resultat och kommentarer av match nr 11 - klick

Match 12 Semifinal nr 2
Tävlingsdagar Söndagen den 15 november och måndagen den 16 november
Sändningstider: 18.00-20.00

Deltagande lag
Cali Condors
Toronto Titans
Team Iron
LA Current
Gå till resultat och kommentarer av match nr 12 - klick

Match 13 Final 
Lördag 21 november 14.00-16.00
Söndag 22 november 18.00-20.00 
Cali Condors - Energy Standards - LA Current -London Roar
Matchen sänds i Eurosport och på D-play
Kommentatorer Bosse HUltén och Thomas Jansson
Gå till resultat och kommentarer av match nr 13 - klick

Laguppställningar